Po předchozím nezdaru nacházím v koučinku řešení

Seznamuji se s koučinkem jako výherkyně konference

V roce 2014 končím kurz Ženy umí podnikat. Druhé dítě na cestě. Unikátní podnikatelský záměr v technickém oboru propojený s mojí vášní – cestováním. Závěrečná konference mi přináší speciální cenu projektu a můj první koučovací balíček coby klientka.

Konference Ženy umí podnikat
Vzrušeně natáčíme rozhovor pro média. Ela zatím trpělivě čeká v bříšku, její čas přijde až za pár měsíců.  

Na první koučink přijíždím trochu nervózní. Mám s sebou hlídací babičku, která po celou hodinu jezdí s kočárkem okolo, abych mohla hodinu pracovat na svém osobním rozvoji. Sezení probíhá skvěle. Dozvídám se mnoho o sobě a svém fungování. Věci, které se v učebnici nedočtete, protože každý z nás je unikát. Někomu vyhovuje důsledná práce na úřadu, zakládání spisů do šanonů a jiný potřebuje ke svému pocitu naplnění a jistoty změnu a neustálé učení se něčeho nového.

Podnikatelský záměr, který jsem ušila na koleni se už tak skvěle nevyvíjí. Nebyla jsem dost vytrvalá a akceschopná. Od té doby mi citát: „Jestli chceš něco, co jsi nikdy neměl, musíš dělat něco, co jsi nikdy nedělal“ dává větší smysl. Od té doby už to dělám.

Odpovídám si na otázku: „Jak se to dá udělat?“

Z vysoké školy si odnáším diplom krajinné inženýrky, mám vztah k přírodě a ekologii. Jdu za hlasem svého srdce, pracuji v projekční kanceláři, na úřadě a začínám postgraduální studium. Zdá se, že práce v oboru není pro mě, i když svým spolužákům držím pěsti a koordinaci odpadového hospodářství a výstavbu ekologických prvků v krajině jim přeji.

Po mateřské dovolené si lámu hlavu: „Co dál?“

Ranní meditace v posteli
Meditace zklidňuje, dokonce i ta za přítomnosti dětí.

Opět a opět medituji. Alespoň v tomto nalézám vytrvalost. A najednou cvak! Koučink! A už je to jasné.

Na schůzce s ředitelem školy v Brandýse nad Labem nás vize školní koučky nadchla.

Akreditovaný kurz Kouč v Koučink centru, první společnosti, která v České republice začala školit profesní kouče, zažívám celistvost. Hluboké rozhovory, motivace, inspirace. Obrovsky pozitivní tah na branku, který zažije každý klient.

Koučink mi přináší nový pohled na svět a změnu myšlení. Životní otázkou se stává: „Jak to mohu udělat?“

…hned od začátku zůstávám sama…

Po kompletním kurzu Kouč odcházím s certifikátem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Koučuji podle standard Mezinárodní federace koučů (ICF – International Coach Federation.)

S certifikátem v kapse jdu rovnou za panem ředitelem školy v Brandýse nad Labem. Smutně mi oznamuje, že pro tak moderní metodu osobního rozvoje se mezi zaměstnanci školy zatím nenašli nadšenci.

Hned na začátku zůstávám sama. Rozhodnutá jít svou cestou a koučovacími rozhovory pomáhat lidem žít spokojený život.

Předchozí neúspěch v podnikání mi pomohl nabrat dech. Dělám vše, co je potřeba udělat. Facebook, web, oslovuji úspěšné podnikatelky na nahrávání podcastů, píšu články do novin.

Nejvíc mi pomáhá nezůstat sama. Chodím na Mastermind pro kouče ke své kolegyni koučce Simoně Bodlákové, která má přede mnou náskok tří prokoučovaných let.

Po roce mi Simona předává pomyslné žezlo a s jejím požehnáním začínám v lednu 2020 vést Mastermind pro kouče v Impact HUBu v Praze.

Mastermind skupina pro kouče
Síla skupiny a sdílení svých úspěchů a životních lekcí je obrovská. Koučové ve skupině Mastermind pro kouče v Impact HUB v Praze o tom vědí své, proto se pravidelně setkáváme.

Ženám v nové pracovní situaci umožňuji konečně jít do akce a žít diamanty svých životů každý den.

Ženy chtějící spokojený život přicházejí do mé koučovací praxe. Helena chce obstát na nové pracovní pozici, Pavla najít sama sebe a Denisa skloubit rodinu a začínající podnikání.

Důvěrné rozhovory
Upřímné rozhovory nad šálkem čaje nebo kávy. Občas se zdá, že to je rozmluva s kamarádkou, ta vám však nevěnuje hodinu svou soustředěnou pozornost. Výsledkem koučinku je vždy jasný seznam kroků, které je potřeba udělat, abyste uskutečnila svou pracovní výzvu.

Některé jsou hodně ambiciózní, některé chtějí spokojenost pro svou rodinu a některé pomáhat napříč celou společností. Všechny koučováním získávají návod, co přesně mají udělat a vnitřní motivaci jít do akce.

Koučovací sezení
Hlubokými rozhovory budujeme vzájemnou důvěru. Klienti získávají uvědomění si svého života, chcete-li sebevědomí jít svou vlastní životní a pracovní cestou.

Coronavirová epidemie

Po mateřské dovolené nastává druhé období rozjímání a přehodnocování života. Jako který člověk chci projít obdobím zpomalení světové ekonomiky? Zjednodušuji si života a s vděčností propouštím ze života projekty, které mě už netěší. Ukončuji projekt Rozhovory s hvězdnými ženami. Otevírám se novým projektům.

Zažívám radostné týdny života. Mohu si konečně zkusit domácí vzdělávání. Jen výlety a muzea zůstávají tabu. Nejistota a vyplouvání vzorců chování, které byly upozaděny každodenní rutinou. Koučink pomáhá i v tomto období. Utřídění myšlenek.

S velkou vděčností se zapojuji do projektu #nejstenatosami. Pomoc ostatním mi vždy pomáhá na posílení vlastního vnitřní klidu.

#nejstenatosami
Během epidemie každý přispívá společností tím, čím může. Někdo šije roušky, někdo roznáší desinfekci seniorům a koučové poskytují podporu koučovacími rozhovory zaměřenými na pozitivní budoucnost.

Individuální koučink probíhá přes telefon či webovou službu. Mastermind pro kouče probíhá častěji a také přes internet. Všichni se učíme nové technické dovednosti.

Vyhlížím pozitivně do budoucna

Lidé se vždy budou chtít rozvíjet. Pracovat na sobě a třídit si své myšlenky.

Certifikát koučinku
Certifikát koučinku, který zaručuje úroveň koučinku srovnatelnou s celým světem zahrnuje i akreditaci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Koučink postupně vznikal v 70. letech 20. století. Bývalý automobilový závodník Sir John Whitmore a tenista Timothy Gallwey jej spoluzaložili v USA a ve Velké Británii. V České republice největší boom koučinku teprve přichází.

Třeba se při vašem seznámení se s koučinkem, obrovsky pozitivní metodou individualizovaného vzdělávání, potkáme právě spolu.

 

Koučka Míša Prokopová

 

+420 739 402 616

misa@kouckamisa.cz